HV
Finance.ee
Avaleht | Kontakt | Küsitlus | Foorum
Foorumid Tarkvarafoorum kursivahe Eevas
 
Autor Sõnum
kursivahe Eevas - 20.04.2007 09:59 Kasumiaruandes- muudes ärituludes (peamiselt arvete sendi ümardused) näitab ka kursivahet ja need ei ole sendid vaid mõnel kuul isegi üle tuhande krooni.Kursivahed on tekkinud kõik ostuarvete (import) sisestamisel. Kas keegi aitaks seletada,mis moodi programm seda teeb. Küsin sellepärast,et aasta kokkuvõtteks on ärituluks üle 25tuh.kt. just kursivahede tõttu.
Re:kursivahe Eevas - 20.04.2007 13:33 Minul tuli vähem, 8 000, aga ikkagi, kas see on normaalne? Kui asjatundjad seletaksid ilusti ära, kuidas nende kurssidega peab toimima, kas iga kuu peab kuidagi korrigeerima. Aga vahet pole, kas iga kuu või ühe korra aastas.
Re:kursivahe Eevas - 20.04.2007 15:38 minul ei tee arvuti midagi ise, ega ka programm. Ikka pean ise tegema. Kuidas see ostuarve sisestamisel tekib? vaara kõik read ja veerud ja valuutad üle kusagil peab mingi jama olema, kas on ehk ostuarve peal 1 kurss ja nimekiri-rahakurss teine number?
Re:kursivahe Eevas - 20.04.2007 16:30 Ma teen iga kuu lõpus failis:pearaamat/ kursivahe arvutuse ja sealt need vahed "kukuvad" muudesse ärituludesse-kuludesse.Teen kursivahe arvutusi iga kuu sellepärast,et on kasutusel pidevalt kolm valuutat ja küllalt palju importi+ EU sisene ost-müük.Valuuta kursid olen nimekirjas/rahakursid üle kontrollinud.
Ma uurin ikka ise edasi aga hetkel olen küll omale seletuse võlgu.
Re:kursivahe Eevas - 21.04.2007 17:55 Nimekiri - Rahakurss all käib Eesti panga kurss.
Maksmisel või laekumisel on päises kommertspanga kurss.
Ostuarvetel pole ise küll kurssi lisanud, mis see annaks? Laohind tekib Eesti panga kursi järgi.

Summa 25 tuhat või 8 tuhat võiks ju tekkida juhul kui on suured valuutasummade liikumised ja just dollari liikumised, kõikus ju see eelmisel aastal päris oluliselt.

Kursivahe arvutus toob välja väärtuse erinevuse kauba soetamise hetkel ja maksmise hetkel.
Spämmi hävituskeskuse esimees ja EEVA taltsutaja

e-mail: eevatarkvara@gmail.com
Re:kursivahe Eevas - 24.04.2007 08:58 Aitäh,Consultant! Sain pildi selgeks. Mul tegu USD ja CHF valuutaga ja mõlemad langesid üsna oluliselt, kui tervet aastat võrrelda.

Postita uus teema: "Tarkvarafoorum"
nimi:
pealkiri:
boardcode:
 Värv:  Suurus: Sulge kõik tagid
Sõnum:

emotikonid:
B) ;) :) :laugh:
:ohmy: :x :mad: :blink:
:P :( :unsure: :rolleyes:
:y32b4: :lol: :dry: :huh:


emotikonid on lubatud
HTML ei ole lubatud
Sisesta kontrollkood  
* - sinu e-maili lehekljele ei kuvata