HV
Finance.ee
Avaleht | Kontakt | Küsitlus | Foorum
Foorumid Finantsarvestuse üldfoorum ruumide rent ja käibemaks
 
Autor Sõnum
ruumide rent ja käibemaks - 14.06.2019 11:47 Tere

Küsin teoreetiliselt. Esitan üüriarve koos käibemaksuga (eelnevalt on maksuametit teavitatud, et edaspidi lisatakse üürile käibemaks). Käibemaksu müügile lisamise kohustus on siduv 2-aastaks. Kui juhtub nüüd nii, et poole aasta pealt ütleb üürnik lepingu üles, siis kas edaspidi kuni uue üürniku leidmiseni võib kuludelt ostukäibemaksu tagasi küsida ? Aga kui ei leia üürnikku järgneva aasta jooksul? Kas maksuametile saadetud teatis on siduv ja eeldus, et ma võin ikka ostudelt käibemaksu tagasi küsida, isegi kui mul sellel perioodi maksustatavat käivet ei ole.
Re:ruumide rent ja käibemaks - 14.06.2019 15:16 Käibemaksuseadus https://www.riigiteataja.ee/akt/129112018009
§ 22. Maksukohustuslasena registrist kustutamine
(3) Maksuhalduril on õigus kustutada registrist maksukohustuslane, kes ei ole esitanud käibedeklaratsiooni kuue viimase järjestikuse maksustamisperioodi kohta.

(3.1) Maksuhalduril on õigus kustutada registrist maksukohustuslane, kes ei tegele Eestis ettevõtlusega. Kui maksukohustuslase ettevõtlusega tegelemine ei ole piisavalt tõendatud, on maksuhalduril õigus nõuda maksukohustuslaselt lisatõendeid või koguda neid omal algatusel. Maksuhaldur teatab maksukohustuslasele registrist kustutamise kavatsusest kirjalikult ning annab tähtaja ettevõtlusega tegelemise tõendamiseks. Kui ettevõtlusega tegelemine ei ole ettenähtud tähtaja jooksul tõendatud, kustutab maksuhaldur maksukohustuslase registrist.


Kui müügikäivet ei ole ja ei suuda maksuametnikku veenda, et kohe-kohe käive suureneb, siis maksuamet lihtsalt kustutab KMKR registrist. Ostuarvete puhul ise teate kuivõrd need konkreetse ettevõtlusega seotud on, kas nende sisendkäibemaks võib maksuametniku hambuisse jääda või mitte.

Postita uus teema: "Finantsarvestuse üldfoorum"
nimi:
pealkiri:
boardcode:
 Värv:  Suurus: Sulge kõik tagid
Sõnum:

emotikonid:
B) ;) :) :laugh:
:ohmy: :x :mad: :blink:
:P :( :unsure: :rolleyes:
:y32b4: :lol: :dry: :huh:


emotikonid on lubatud
HTML ei ole lubatud
Sisesta kontrollkood  
* - sinu e-maili lehekljele ei kuvata