HV
Finance.ee
Avaleht | Kontakt | Küsitlus | Foorum
 
Autor Sõnum
dropshiping - 13.11.2018 16:38 Eesti ette võtte e-poe kaudu ostetakse Hiina kaupa. Kaup liigub Hiinast otse tarbijani. E poe pidaja käest kaup läbi ei käi. Tema aga esitab lõpptarbijale arve, tema poe kaudu käib tellimine. Ta ju peab arvele ka käibemaksu lisama? Samas kaupa ta ju riiki sisse ei tolli ja käibemaksu ei maksa? Või ikkagi peab maksma kuigi kaup tema kätte ei tulegi?

On keegi kokku puutunud dropshippinguga?
Re:dropshiping - 13.11.2018 20:04 Ha-haa, raamatupidaja jaoks on see üks TOHUTU jama, eriti kui ettevõtjad ise (erinevate riikide!) seadustest suuremat ei taipa. Huvitav, kas probleeme tuleb lahendada Hiina (kui tarnija) või P-Koera (kui ostja/tarbija) tarbijakaitses/kohtus
Re:dropshiping - 13.11.2018 20:06 link ka https://pilvebyroo.ee/dropshipping/
- 14.11.2018 08:09 . , , . . - . . .
:
Re: - 14.11.2018 10:14 Seda Pilvebüroo linki ma vaatasin juba, aga käibemaksu kohta selgust ei saanud...

E poe ostjad hakkavad olema põhiliselt Eesti inimesed. Kui kaup jõuab nendeni ja see ületab teatud summa, siis peavad nad ju ise postipaki tollima ja vajadusel käibemaksu maksma?

Kui kajastada kauba liikumist nii et e poe pidaja on vaid vahendaja, kaup ei saa tema omaks, siis kas tema maksab käibemaksu vaid vahendamise pealt ?(käibemaksukohuslaseks hakkab algusest peale) või ei pea üldse maksma, sest paki saaja ju maksab.....
Re: dropshiping - 14.11.2018 11:27 Maksuameti lehelt
https://www.emta.ee/et/ariklient/tulu-kulu-kaive-kasum/kaibemaksuseaduse-selgitused/kaupade-maksusta mine

Võib-olla leiab sellest pikast ja põhjalikust oopusest vajaliku teabe kätte.
Re: dropshiping - 14.11.2018 17:02 Lihtsalt uudishimust, et mis selline kaup küll on mida üle maailma tuntud Hiina e-poed juba ei müü ja seda väga odavalt? Ma saaks asjast aru kui kaup oleks juba Eestis, et saan kiiremini kätte, siis ehk riskiks tundmatust kohast osta.
Re: dropshiping - 14.11.2018 17:49
poe pidaja käest kaup läbi ei käi. Tema aga esitab lõpptarbijale arve, tema poe kaudu käib tellimine. ... E poe ostjad hakkavad olema põhiliselt Eesti inimesed. Kui kaup jõuab nendeni ja see ületab teatud summa, siis peavad nad ju ise postipaki tollima ja vajadusel käibemaksu maksma?

Minu jaoks on loogika siin äris lünklik - Esialgu esitab e-pood lõpptarbijale arve ja siis järsku e-poe kaudu tellitakse, aga ei tasuta? Lõpptarbija tasub otse kauba saamisel? Või siiski tasub tarbija e-poest tellides?
Re: dropshiping - 20.11.2018 17:23 Tarbija tellib eesti ettevõtte e-poe kaudu kauba. Eesti ettevõte esitab talle ka arve, mille ta tasub. Siis tellib e- poe pidaja kauba Hiinast ja maksab neile kauba eest , aga kaup läheb otse Hiinast tellija kätte.

Umbes nii selgitasid selle Eesti e poe omanikud ja uurisid raamatupidamisteenuse kohta. Mõtlesin et kui tegema hakata, siis kuidas on sellise äri korral käibemaksuga? Nad pidid kohe hakkama käibemaksukohuslasteks
Re: dropshiping - 21.11.2018 15:05 Mingite tibinate kaltsuäri superidee? EAS ka ikka pappi viskab?
Re: dropshiping - 22.11.2018 14:55 Kaisa kirjutas:
Tarbija tellib eesti ettevõtte e-poe kaudu kauba. Eesti ettevõte esitab talle ka arve, mille ta tasub. Siis tellib e- poe pidaja kauba Hiinast ja maksab neile kauba eest , aga kaup läheb otse Hiinast tellija kätte.


Mul ka tekkis küsimus, et kas tõesti selline äri on eluvõimeline?Miks peaksin mina tarbijana tellima eesti e-poest ja maksma kauba hinna+vahendustasu vms., kui mul on võimalus sama kaup tellida hiiinast otse ILMA vahendustasuta. Ooteaeg ja riskid (saada vale kaup või kaupa üldse mitte saada) on ju täpselt samad, mis otse tellides. Mille eest siis peaks maksma vahendustasu eesti firmale? Vabanduseks pole ka see, et klient ehk ei oska keelt vms. On ju olemas väga palju nn.koostellimisgruppe, kus ka ei ole mingit vahendustasu. Aga mine tea, äkki ongi selliseid, kes tahavad tasuta saada oleva teenuse eest maksta :D
Re: dropshiping - 22.11.2018 18:28 Kuidas sellisele asjale hinnapakkumist tehakse? Pole ju aimugi palju tööd saab olema, millised need erinevate hiinlaste arved saavad olema, kas sealt firma nimegi välja saab lugeda ja meie tähtedega programmi sisestada jne.
Re: dropshiping - 05.12.2018 09:46 Nigeeria kirjadele vast enam ei vastata ega oodata sealt miljonilisi pärandusi, kuid hiinlaste Aliexpressist tellimisi tehakse ikka veel läbi vahendajate. TV3 saates "Sotid selgeks" paljastus üks "tegijaist", kellelt petta saanuid üle 100 tellija, ei kaupa ega tagastata ka raha. Eesti seadused on kah imelikud. Iga selle kelmiga seotud kaebust politseile käsitletakse üksikjuhtumina, mitte koondina. Jääb ühe kannatanu summa alla 200, mida enamus tellimustest ka oli, alustatakse kõigi puhul eraldi vaid väärteomenetlust. Läheb ühe pettasaanu summa üle 200, alustatakse kriminaalmenetlust.

https://televeeb.ohtuleht.ee/909960/sotid-selgeks-paljastas-facebooki-kelmuse-muuja-eitab-klientide- petmist
Re: dropshiping - 17.12.2018 13:15 krooooks kirjutas:
Kuidas sellisele asjale hinnapakkumist tehakse? Pole ju aimugi palju tööd saab olema, millised need erinevate hiinlaste arved saavad olema, kas sealt firma nimegi välja saab lugeda ja meie tähtedega programmi sisestada jne.


tunnitasu alusel.
Re: dropshiping - 17.12.2018 15:25 Kas nii lolli klienti enam on ka kes tellib teenuse ajatasuga?
Re: dropshiping - 20.12.2018 20:26 mul on enamus kliente ajatasuga. miks nad lollid peaksid olema?

Postita uus teema: "Finantsarvestuse üldfoorum"
nimi:
pealkiri:
boardcode:
 Värv:  Suurus: Sulge kõik tagid
Sõnum:

emotikonid:
B) ;) :) :laugh:
:ohmy: :x :mad: :blink:
:P :( :unsure: :rolleyes:
:y32b4: :lol: :dry: :huh:


emotikonid on lubatud
HTML ei ole lubatud
Sisesta kontrollkood  
* - sinu e-maili lehekljele ei kuvata