HV
Finance.ee
Avaleht | Kontakt | Küsitlus | Foorum
Foorumid Finantsarvestuse üldfoorum elketriühendus bilansis
 
Autor Sõnum
elketriühendus bilansis - 03.10.2019 14:54 Alustav tootmisettevõte. Elektrivõrguühenduse loomise käigus ehitas Elektrilevi välja alajaama, vedas kaablid jne. Maksumusega ca 100 000 eurot. Kulusse ei tahaks sellist suurt summat panna, samas alajaam ju ei kuulu ettevõttele, vaid Elektrilevile. Millisele kontole elektriühenduse loomine paigutada?
Re:elketriühendus bilansis - 03.10.2019 15:39 Pane investeeringuks.
Re:elketriühendus bilansis - 04.10.2019 10:01 RTJ 5
Materiaalne põhivara on materiaalne vara, mida ettevõte kasutab toodete tootmisel, teenuste osutamisel või halduseesmärkidel (mitte äriühingust ettevõte talle seatud eesmärkide täitmisel) ja mida ta kavatseb kasutada pikema perioodi jooksul kui üks aasta.

Ehk siis otseselt ei pea vara olema ettevõtte omandis. Detailid sõltuvad muidugi lepingu tingimustest, st mis tingimustel alajaam ehitati, kuidas see üle anti jms jne.
Teiselt poolt vaadates - kuigi raamatupidajale tundub number suur, ei sõltu midagi tema tahtmisest. Tehingud kajastatakse raamatupidamises vastavalt nende sisule ning kui selline summa on sisult kulu, siis tuleb see ka selliselt kajastada.

Postita uus teema: "Finantsarvestuse üldfoorum"
nimi:
pealkiri:
boardcode:
 Värv:  Suurus: Sulge kõik tagid
Sõnum:

emotikonid:
B) ;) :) :laugh:
:ohmy: :x :mad: :blink:
:P :( :unsure: :rolleyes:
:y32b4: :lol: :dry: :huh:


emotikonid on lubatud
HTML ei ole lubatud
Sisesta kontrollkood  
* - sinu e-maili lehekljele ei kuvata

Külastajad
Lehel on 903 külalist