HV
Finance.ee
Avaleht | Kontakt | Küsitlus | Foorum
 
Autor Sõnum
ost firma omanikult - 05.10.2019 21:01 Ma pole viimase 15 aasta jooksul kokku puutunud ostuga eraisikult. Summa on meie firma kohta üli-ülisuur, aga seda ei tule ju siiski kuskil eraldi deklareerida? KMDl kindlasti mitte. Kinnitust vajab praegu pigem firma omanik, kes kauba müüb
Re:ost firma omanikult - 06.10.2019 12:02 oleneb ikka sellest, mida ostetakse. Mitte summadest.
Re:ost firma omanikult - 07.10.2019 19:05 millist kinnitust vajab omanik? mida ta müüb?
miks sa arvad et müügihind on ü'isuur?
müügihind lepitakse kokku
Re:ost firma omanikult - 07.10.2019 20:25 Omanik vajab kinnitust, et seda ostusummat ei pea firma kuskil riigile deklareerima kindlal kuupäeval. Ei ole aktsiisikaup, sõiduk ega ehitis.
Ma ei arva, et hind on ülisuur, ma tean täpselt - üle 100 korra kallim kõigst eelnevatest samalaadsetest ostudest 25 aasta jooksul. Vallasvara.
Omanikuga on leping valmis tehtud küll, aga ta laseks selle käiku alles siis, kui selguvad muud tema jaoks olulised asjaolud. Ehk et kui ta otsustab, et ta siiski tahab seda asja oma firma nimele vormistada, siis firma saab selle ostu kirjendada ka tagantjärele, nt detsembris septembri kuupäevaga või ka alles järgmisel aastal enne aruande koostamist ja firma ei eksi ühegi seaduse vastu.
Mina arvan, et nii ongi, saab tagantjärgi kõike teha, aga omanik palus ikkagi uurida.
Seda ma siin nüüd teengi.
Re:ost firma omanikult - 07.10.2019 23:21 TuMS § 50 (4) Kui residendist juriidilise isiku ja temaga seotud isiku vahel tehtud tehingu hind on erinev nimetatud tehingu turuväärtusest, maksustatakse tulumaksuga summa, mille maksumaksja oleks tuluna saanud, või summa, mille maksumaksja oleks kuluna kandmata jätnud, kui siirdehind oleks vastanud tehingu turuväärtusele.
Re:ost firma omanikult - 08.10.2019 09:27 Füüsiline isik ei pea deklareerima vallasvara müüki Eesti seaduste järgi.
Juriidilisest isikust ostja peab tähele panema eseme turuväärtust (muidugi juhul kui sellise väärtuse leidmine oleks võimalik), muidu peab firma deklareerima tulumaksu.
TuMS § 50 lg 4 ongi selleks et seotud isikute vahelised tehingud oleksid ligilähedased turuhinnale.
Aga nohhh..... tehakse ju igasuguseid tehinguid üle ja alla turuväärtuse....
kui olete riskitaluvad isikud, siis laske käia!
Re:ost firma omanikult - 18.10.2019 13:08 Tähele peaks ka panema seda , kas ja kuidas on ostetav vallasvara seotud firma ettevõtlusega. Kui tehakse ettevõtlusega mitte seotud kulutus (lihtsalt, mitte investeeringuks), siis võivad lisanduda ettevõtte tulumaksu kohustused

Postita uus teema: "Finantsarvestuse üldfoorum"
nimi:
pealkiri:
boardcode:
 Värv:  Suurus: Sulge kõik tagid
Sõnum:

emotikonid:
B) ;) :) :laugh:
:ohmy: :x :mad: :blink:
:P :( :unsure: :rolleyes:
:y32b4: :lol: :dry: :huh:


emotikonid on lubatud
HTML ei ole lubatud
Sisesta kontrollkood  
* - sinu e-maili lehekljele ei kuvata

Külastajad
Lehel on 1807 külalist