HV
Finance.ee
Avaleht | Kontakt | Küsitlus | Foorum
Foorumid Finantsarvestuse üldfoorum OÜ juhatuse liige ostis kaupa
 
Autor Sõnum
OÜ juhatuse liige ostis kaupa - 09.07.2019 20:25 Tere

OÜ juhatuse liige ostis juunis OÜ-lt kaupa (arve väljastati juhatuse liikme nimele).

Kas nimetatud tehingult tuleb maksta erisoodustust ja mis kuus? Kui jah, kas deklareerida tulebTSD lisal 4, aga millise koodi all?

Suured tänud ette
Re:OÜ juhatuse liige ostis kaupa - 09.07.2019 20:27 Täpsustan, et müügihind on sama, mis tavakliendile (ei ole turuhinnast madalam ega kõrgem).
Re:OÜ juhatuse liige ostis kaupa - 10.07.2019 08:58 Mõtle nüüd loogiliselt. Kui piimakombinaat müüb kõigile piima 0,50/l ja juhatuse liige ostab samuti piima samadel tingimustel, siis kus on erisoodustus?
Re:OÜ juhatuse liige ostis kaupa - 10.07.2019 09:40 Alustaks kõigepealt sellest, et teeks enesele selgeks erisoodustuse mõiste.
Tulumaksuseadus https://www.riigiteataja.ee/akt/119032019108
Kõigepealt loe läbi § 48. Tulumaks erisoodustustelt, et teada saada mis asi on erisoodustus ja millelt makse makstakse ja millelt üldse mitte.

§ 8. Seotud isikud
(2) Seotud isikute vahelise tehingu hinna (edaspidi siirdehind) erinevus omavahel mitteseotud isikute vaheliste sarnaste tehingute väärtusest (edaspidi tehingu turuväärtus) maksustatakse § 14, 50 või 53 alusel, kui tegemist ei ole erisoodustusega (§ 48).
Re:OÜ juhatuse liige ostis kaupa - 10.07.2019 20:48 appikene mis erisoodustuse koll siin riigis ringi käib- kohe kindlasti peab erisoodustust arvestama ilma käsuta

Re:OÜ juhatuse liige ostis kaupa - 11.07.2019 09:02 Sirle, tänan asjaliku kommentaari eest!

Postita uus teema: "Finantsarvestuse üldfoorum"
nimi:
pealkiri:
boardcode:
 Värv:  Suurus: Sulge kõik tagid
Sõnum:

emotikonid:
B) ;) :) :laugh:
:ohmy: :x :mad: :blink:
:P :( :unsure: :rolleyes:
:y32b4: :lol: :dry: :huh:


emotikonid on lubatud
HTML ei ole lubatud
Sisesta kontrollkood  
* - sinu e-maili lehekljele ei kuvata

Külastajad
Lehel on 1930 külalist