HV
Finance.ee
Avaleht | Kontakt | Küsitlus | Foorum
Foorumid Finantsarvestuse üldfoorum Kredexi nõude pearaamatule
 
Autor Sõnum
Kredexi nõude pearaamatule - 03.07.2019 20:48 Teen KÜ raamatupidamist excelis. Hoonet renoveeritakse Kredexi toetuse ja pangalaenuga. Kredex ei ole rahul minu exceli pearaamatu väljavõttega. Kas tõesti tuleb selleks üle minna mõnele programmile?
Re:Kredexi nõude pearaamatule - 04.07.2019 08:39 Excelis raamatupidamine ei ole keelatud. Teine teema on, et mida põhjenduseks toodi, miks selline aruanne neile ei meeldi - kas sellepärast, et see on excelis või olid ehk mingid infopuudujäägid vms.
Ametnikel on aeg-ajalt ikka soovunelmaid. Minu käest nt nõudis hiljuti üks SEB-tegelane maksuameti digiallkirjaga TSD-de koopiaid. Väitis, et seda olevat sama lihtne teha kui pangakonto väljavõtet panga kinnitusega.
S*** happens ... ütlevad välismaalased.
Re:Kredexi nõude pearaamatule - 04.07.2019 08:44 RPS § 9 (3) Raamatupidamisregistrit peetakse masintöödeldavalt. Raamatupidamisregister võib olla muus püsivat kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis, kui raamatupidamiskohustuslasel ei ole raamatupidamisregistri masintöödeldavalt pidamise võimalust ja selle võimaluse loomine nõuab temalt ebaproportsionaalselt suuri kulutusi või pingutusi.
Re:Kredexi nõude pearaamatule - 04.07.2019 11:13 Ongi huvitav, et exceli pearaamatus on nõuetekohaselt eraldi näidatud renoveerimise ja muud kulud, kuid Kredex oma kodulehel pakub Meriti programmi. Tõenäoliselt on selle töötlemine neile käepärasem.
Re:Kredexi nõude pearaamatule - 11.07.2019 13:48 Ikka veel hädas! Kredexi toetuse kasutamisega seotud kulud ja dokumendid peavad selgelt eristuma muudest kulu- j maksedokumentidest.
Tahetakse seda kõike näha pearaamatus. Olen pidanud excelis kontode andmikel põhinevat raamatupidamist, kuid sealt lähevad koondsummad pearaamatusse, mida ei peeta piisavaks. Kas keegi oskab pakkuda lahendust, et väike hruštšovka saaks oma raamatupidamist edasi excelis teha.
Ette aitäh kaasamõtlejalle!
Re:Kredexi nõude pearaamatule - 11.07.2019 17:45 Hruštšovkad on tavaliselt ikka pigem suuremad kui väikesed kortermajad ja mõistlik oleks tõesti üle minna mõnele arvutiprogrammile.
Ise ei väsi kiitmast endist korteriyhistu.net, praegust korto.ee programmi:
https://korto.ee/public/news/et/2018/Korteriyhistu.net%20on%20n%C3%BC%C3%BCd%20Korto.md

Kredexiga on kokkupuude olemas ja KY-net programmist väljavõte oli nende jaoks igati sobilik.
Tahad excelis edasi teha, siis pane oma eraldi andmikel peetud andmed riburada kõik pearaamatusse. Tuleb see pearaamat nii pikk kuis iganes.
Re:Kredexi nõude pearaamatule - 12.07.2019 18:56 seenior kirjutas:
Ikka veel hädas! Kredexi toetuse kasutamisega seotud kulud ja dokumendid peavad selgelt eristuma muudest kulu- j maksedokumentidest.
Tahetakse seda kõike näha pearaamatus. Olen pidanud excelis kontode andmikel põhinevat raamatupidamist, kuid sealt lähevad koondsummad pearaamatusse, mida ei peeta piisavaks. Kas keegi oskab pakkuda lahendust, et väike hruštšovka saaks oma raamatupidamist edasi excelis teha.
Ette aitäh kaasamõtlejalle!


Tee uus fail ja kopeeri kõik kontod pearaamatusse...

Postita uus teema: "Finantsarvestuse üldfoorum"
nimi:
pealkiri:
boardcode:
 Värv:  Suurus: Sulge kõik tagid
Sõnum:

emotikonid:
B) ;) :) :laugh:
:ohmy: :x :mad: :blink:
:P :( :unsure: :rolleyes:
:y32b4: :lol: :dry: :huh:


emotikonid on lubatud
HTML ei ole lubatud
Sisesta kontrollkood  
* - sinu e-maili lehekljele ei kuvata

Külastajad
Lehel on 2810 külalist