HV
Finance.ee
Avaleht | Kontakt | Küsitlus | Foorum
 
Autor Sõnum
Palk ja puhkuseraha - 05.07.2019 14:00 Tere,
olen fie, kes esimest aastat maksab omale palka ja nüüd on ka puhkustasu siis. Palun öelge, kuidas nende maksudega saab? Kui palk on eraldi üle kantud mul ja siis eraldi maksan ülekandega puhkusetasu, siis kas mõlemalt arvestan maksud eraldi? Proovin oma oskamatust seletada. Et kandsin 1000 eurot palgana üle. Arvutasin palgakalkulaatoriga üle ja kandsin netosumma arvele. Siis võtan puhkuseraha, mis on ka ütleme 1000 bruto, arvutan selle ka eraldi palgakalkulaatoriga ära ja netosumma kannan üle, mis on siis puhkuseraha? Või pean ma õhe kuu need kaks ülekannet kokku liitma ja siis saan õiged väljamakse summad alles?
Re:Palk ja puhkuseraha - 05.07.2019 15:36 Maksude arvestus käib väljamakse kuu järgi. Kui maksid nii nagu kirjeldasid juunis nii palga kui ka puhkuseraha, siis kalkulaatoriga netosummat arvestades pidid teadma, et maksuvaba tulu arvestust saab kasutada ühe perioodi jooksul vaid korra. Seega Palgakalkulaatorist maksuvabaga brutost neto ning seejärel kalkulaatoriga Brutost neto puhkuseraha maksuvaba arvestamata.
Maksude tasumisel järgmisel kuul (juuli 10ks) liidad palgakalkulaatorisse mõlemad brutod , arvestad vajadusel maksuvabaga ning saad kätte, et välja maksid niipalju netos (kontrolli, kas said ikka kokku nimetatud summa).Kalkulaator näitab maksud kokku, mis kannad TSD07 alusel maksuametile ühe summana.
Re:Palk ja puhkuseraha - 05.07.2019 16:08 FIE ei maksa endale palka, ammugi mitte puhkuseraha. FIE kogu tulu maksustatakse aastadeklaratsiooni alusel. Aasta keskel võib ta tulu vabalt kasutada isiklikuks otstarbeks.

Postita uus teema: "Finantsarvestuse üldfoorum"
nimi:
pealkiri:
boardcode:
 Värv:  Suurus: Sulge kõik tagid
Sõnum:

emotikonid:
B) ;) :) :laugh:
:ohmy: :x :mad: :blink:
:P :( :unsure: :rolleyes:
:y32b4: :lol: :dry: :huh:


emotikonid on lubatud
HTML ei ole lubatud
Sisesta kontrollkood  
* - sinu e-maili lehekljele ei kuvata

Külastajad
Lehel on 1920 külalist