HV
Finance.ee
Avaleht | Kontakt | Küsitlus | Foorum
Foorumid Finantsarvestuse üldfoorum muudetud äriühingu põhikirja
 
Autor Sõnum
muudetud äriühingu põhikirja - 01.07.2019 16:19 Osanikud tegid otsuse muuta põhikirjas teatud kirjed, mis pole olulised registrikaardile.
Kas põhikirja uus redaktsioon hakkab kehtima otsuse tegemise kuupäeval? omanikud arvavad et kindlasti, sest nemad ise oma ühise otsuse tegid.

Kas on mingit tähtsust mis kuupäeval (kui üldse...) teeb juhatuse liige äriregistrile kandeavalduse?
Re:muudetud äriühingu põhikirja - 01.07.2019 17:11 § 175. Põhikirja muutmise otsustamine

(1) Põhikirja muutmise otsus on vastu võetud, kui selle poolt on antud vähemalt 2/3 koosolekul osalenud osanike häältest või käesoleva seadustiku § 174 2. lõikes nimetatud juhul vähemalt 2/3 osanike häältest, kui põhikirjas ei ole ette nähtud suurema häälteenamuse nõuet.

(2) Põhikirja muutmise otsus jõustub vastava kande tegemisel äriregistrisse. Äriregistrile esitatavale avaldusele peab lisama osanike otsuse põhikirja muutmise kohta, osanike koosoleku protokolli või hääletusprotokolli ja põhikirja uue teksti.
https://www.riigiteataja.ee/akt/128022019010#para175
Re:muudetud äriühingu põhikirja - 02.07.2019 09:47 Mina olen küll eestlane oma sünnist alates, aga aru ma ei saa....
.. kui otsus on vastu võetud, siis hakkab see igal juhul kehtima ehk jõustub.

või mismoodi otsuse jõustumine tekib hiljem kui otsuse vastuvõtmise aeg?

ega see pole kohtuotsus, mida saaks vaidlustada/edasikaevata teatud perioodi jooksul ja seejärel "jõustub".

Omanikel on siiski õigus st. õiglane arusaam, et nende otsus hakkab kehtima kohe ja selle otsuse järgi hakatakse tegutsema, sõltumata äriregistri toimingutest.
Re:muudetud äriühingu põhikirja - 02.07.2019 11:09 to imari:
Analoog ettevõtte asutamisega. Asutajad võtavad vastu otsuse asutada osaühing. Millal loetakse ettevõte asutatuks, osanike otsuse kuupäevast või registrikandest?
Re:muudetud äriühingu põhikirja - 02.07.2019 14:21 ei ole analoog! antud juhtumil ei ole põhikirja muutmisel asjaolusid mis kantakse registrikaardile.
Asutamisega on hoopis teine situatsioon -
asutamise otsuse alusel avatakse registrikaart ja kaardile on täpselt märgitud asutamise koosoleku otsuse kuupäev, millest alates on otsus jõustunud osanike suhtes.
Re:muudetud äriühingu põhikirja - 02.07.2019 17:28 Ettevõtte asutamiseks loetakse jah miskipärast Äriregistris registreerimise kuupäeva, kuid kui põhikirjas on tehtud muudatus või on üldkoosoleku otsusega uusi juhatuse liikmeid valitud või volitusi pikendatud, siis äriregister märgib oma andmetesse üldkoosoleku otsuse kuupäeva, mitte selle hilisema, millal ise dokumendid kätte sai.
Re:muudetud äriühingu põhikirja - 02.07.2019 18:26 imari kirjutas:
antud juhtumil ei ole põhikirja muutmisel asjaolusid mis kantakse registrikaardile.

Ei saa aru, mida sa sellega mõtled. Põhikirja muutmisel kantakse registrikaardile selle kinnitamise kuupäev ja muutmiskande tegemise kuupäev. Seega on registrikaardilt näha, millal põhikiri on kinnitatud ja millel see kehtima hakkas.

Asutamisega on hoopis teine situatsioon -
asutamise otsuse alusel avatakse registrikaart ja kaardile on täpselt märgitud asutamise koosoleku otsuse kuupäev, millest alates on otsus jõustunud osanike suhtes.

Eksid. Asutamiskoosoleku kuupäeva registrikaardile ei märgita. See võib lihtsalt kande kuupäevaga ühtida, kui ettevõte luuakse ettevõtjaportaalis.

Sirle kirjutas:
Ettevõtte asutamiseks loetakse jah miskipärast Äriregistris registreerimise kuupäeva, kuid kui põhikirjas on tehtud muudatus või on üldkoosoleku otsusega uusi juhatuse liikmeid valitud või volitusi pikendatud, siis äriregister märgib oma andmetesse üldkoosoleku otsuse kuupäeva, mitte selle hilisema, millal ise dokumendid kätte sai.

Jah, oma andmetesse märgib register muidugi juhatuse liikme valimise ja volituste kehtivuse aja, kuid avalikult registrikaardil on näha vaid muutmiskande kuupäev mitte otsuse tegemise kuupäev. Kolmandate isikute jaoks kehtivad registrisse kandmata juhatuse liikme volitused vaid siis, kui ta teadis või pidi teadma, et isik kuulub juhatusse. (ÄS §34 lg 3)

Postita uus teema: "Finantsarvestuse üldfoorum"
nimi:
pealkiri:
boardcode:
 Värv:  Suurus: Sulge kõik tagid
Sõnum:

emotikonid:
B) ;) :) :laugh:
:ohmy: :x :mad: :blink:
:P :( :unsure: :rolleyes:
:y32b4: :lol: :dry: :huh:


emotikonid on lubatud
HTML ei ole lubatud
Sisesta kontrollkood  
* - sinu e-maili lehekljele ei kuvata

Külastajad
Lehel on 1979 külalist