HV
Finance.ee
Avaleht | Kontakt | Küsitlus | Foorum
Foorumid Finantsarvestuse üldfoorum kasutamata puhkuste aegumine
 
Autor Sõnum
kasutamata puhkuste aegumine - 13.05.2019 18:24 Kas väikefirmades eraettevõtluses, kus puhkusi sageli ei võeta(vormistata) ja kus omanikud on tööl töölepinguga on keegi kunagi saamata puhkuste aegumist arvestanud.

Kui teen puhkuste inventuuri, kas siis peaks osa saamata puhkusi (minu näitel alates 2016.aastast 3 puhkust) lihtsalt puhkuserahade inventuurist maha arvestama.
Aga mis on aluseks ja kuidas seda seletada omanikust töötajale?
Re:kasutamata puhkuste aegumine - 13.05.2019 22:01 Aluseks on seadus ja nii tulebki omanikule selgitada.
Re:kasutamata puhkuste aegumine - 14.05.2019 08:15 Ma ei saa aru mida need ettevõtjatest ainuosanikud kardavad, et ei julge töötada lihtsa juhatuse liikme lepinguga, VÕS-lepinguga? Või on raamatupidajad neile pähe tagunud, et peaks ikka tööleping olema? Ainus hirm on, et mis siis saab kui töötuks jäävad? Inimene, kes on ettevõtlik, ei jää kunagi töötuks, alati mõtleb midagi välja. Milleks maksta töötuskindlustuse makse, kui selle raha saab ka targemalt paika panna.
On inimesi, kes sündinud ettevõtjaiks ja on neid, kes ei saa millegagi hakkama. Eks igaüks peaks teadma ise oma iseloomu.
Puhkusereserv arvestatakse seaduse järgi, mis aegunud, see aegunud, seletada pole siin midagi.
Re:kasutamata puhkuste aegumine - 14.05.2019 16:46 Ei ole mingi aamen-kirikus et peaks puhkusepäevi aegunuks arvestama. Las need olla.
Ja pealegi saab ka aegunud puhkusepäevi välja võtta, sest ise- juhin-ise arvestan-ise maksan - see ongi mikroettevõtete sisene asi.

Postita uus teema: "Finantsarvestuse üldfoorum"
nimi:
pealkiri:
boardcode:
 Värv:  Suurus: Sulge kõik tagid
Sõnum:

emotikonid:
B) ;) :) :laugh:
:ohmy: :x :mad: :blink:
:P :( :unsure: :rolleyes:
:y32b4: :lol: :dry: :huh:


emotikonid on lubatud
HTML ei ole lubatud
Sisesta kontrollkood  
* - sinu e-maili lehekljele ei kuvata

Külastajad
Lehel on 552 külalist