HV
Finance.ee
Avaleht | Kontakt | Küsitlus | Foorum
Foorumid Finantsarvestuse üldfoorum Netipoodidest tellitud kaup
 
Autor Sõnum
Netipoodidest tellitud kaup - 22.08.2019 12:47 Tere,
ma pole raamatupidaja ütlen kohe ära. Mul on vaja natuke küsida jak ui küsin valesti, siis paluks mitte pahandada. Mul lähedane inimene tegeleb eu-st kauba ostmisega, mida siin siis müüb. Registreeris oma tegemise ära ka, käibemaksukohuslane ta ei ole. Dokumente ei ole palju, seega raamatupidajjat ei pea, kavatseb hiljem kogu perioodi tasu eest lasta siis kuskil ära teha. Koos siis vaatasime neid seni olemasolevaid pabereid, mis tal on. No et kuude kaupagi eraldi panna ja läbi uurida ka. Ma olin kunagi ise fie ja tean ka vähe, aga midagi ikka.
Niisiis. Tänapäeva asi, paberid või need arved välja prinditud erinevatest kohtadest, näiteks mingilt inglismaa lehelt. Mina uurin seda lehte, mis peaks siis nagu see arve moodi asi olema. Kaup on peal, (naeltes) eraldi reas, lõpus summad. Mõnel on km, mõnel ei ole, on nullid. Aga fimrade nimed ja andmed puha puuduvad. On vaid mingi nimi muskil nurgas või pole sedagi, nimi näiteks (panen umbes) selline -- leedi my- lään selle otsingusse sisse, annabki selle lehe ette, kerin kõik lehed alla, mingeid rekvisiite ikka pole. Vajutan klienditeeeninduse peale, tuleb lhtritega leht ette, kushu küsimuse saab kirjutada ja kõik.Kuidas sellised arved arveöle dokumendina üldse võetakse? Ppangaväljavõttel on konverteeritud summad, hjoopis teised, mis paberitel.
Jah, kokkuvõttes on dokumente vähealla 10-ostu iga kuu, ehk 4-5 tükki, aga kõik on jamad.
Kui levinud sellised asjad tänapäeva lon õldse ja mis inimene peaks tegema, et paberiasjad oleks korrektsemad?
Pärast saadetakse ta nende paberitega kukele?
Re:Netipoodidest tellitud kaup - 22.08.2019 19:37 Kõigepealt tuleks müüjale kirjutada ja uurida, kas on võimalik mingi rekvisiitidega paber saada. Tehingu osapool peaks siiski tuvastatav olema.
Mis konverteerimisse puutub, siis ongi tegemist kasumi/kahjumiga valuutakursist. Ehk siis tuleks ost Keskpanga kursiga arvele võtta ja kontolt maha läinud summaga vahe on kasum/kahjum.
Tänapäeval on väga levinud, et korrektne raamatupidamine ei huvita eriti kedagi, eriti kui käibemaksuga tegemist pole. Igaüks toimetab oma arusaamade järgi või nii nagu mingi programm asju teeb.

Postita uus teema: "Finantsarvestuse üldfoorum"
nimi:
pealkiri:
boardcode:
 Värv:  Suurus: Sulge kõik tagid
Sõnum:

emotikonid:
B) ;) :) :laugh:
:ohmy: :x :mad: :blink:
:P :( :unsure: :rolleyes:
:y32b4: :lol: :dry: :huh:


emotikonid on lubatud
HTML ei ole lubatud
Sisesta kontrollkood  
* - sinu e-maili lehekljele ei kuvata