HV
Finance.ee
Avaleht | Kontakt | Küsitlus | Foorum
Menüü
Avaleht
Foorum (47948)
Koolituskalender (0)
Uudised
Viited seadustele
Otsi
Registreeru
Kasutajad
7577 registreerunut
0 täna
0 see nädal
0 see kuu
Viimane: Adult dating american lad
Raieõiguse müügi tulust saab kulusid maha arvata PDF Prindi E-maili
esmaspäev, 23 veebruar 2004 Allikas: Äripäev
Omanik saab raieõiguse müügi tuludest maha arvata metsa uuendamisega seotud kulud füüsilisest isikust ettevõtjaks registreerimata.
Sellest aastas kehtima hakanud tulumaksuseaduse muudatused lubavad muuhulgas ka metsa raieõiguse müügist saadud tulust teatud kulusid maha arvata ilma, et müüja peaks ennast seejuures FIEks registreerima. See kehtib aga ainult raieõiguse müügi kohta: omanik annab allkirja paberile, mis lubab kellelgi teisel metsa maha võtta ja ära vedada.

Maha saab raieõiguse müügitulust arvata metsa uuendamisega seotud kulud. Metsa uuendamiseks loeb metsaseadus metsaseemnete külvamist, metsataimede istutamist, looduslikule uuenemisele kaasaaitamist maapinna ettevalmistamise või uuenduse teket ja arengut soodustavate muude võtete abil. Lisaks sellele näeb metsaseadus uuendamise juures ette ka uuendusraiet.

Tulumaksuseadus ei ütle kahjuks, kuidas uuendusraie käigus langetatud puudesse suhtuda. Kui lähtuda täpselt sellest tekstist, mis seadusse kirja sai, siis peaks ka uuendusraie kuludest rääkides toimuma raieõiguse müügi vormis: kui omanik tahab mahavõetud puud ära müüa, siis ainult raieõiguse müügina. Kui omanik uuendusraiet ise teeb, peaks ta puud endale ahju või kamina kütmiseks jätma. Siis saab saagimise ja vedamisega seotud kulud rahulikult uuendamise kuludeks lugeda.

Ise maharaiutud ja müüdud uuendusraie-puudega võib aga tekkida probleem, et ühest küljest on tegemist uuendamisega, teisalt räägib seadus ainult selle koha peal raieõiguse müügitulust. Uuendusraie käigus ise langetatud puude müügitulust ei tohiks selles valguses uuendamise kulusid maha arvata.

Selleks, et metsa omanikul oleks õigus uuendamise kulusid tulust maha arvata, peab ta metsauuendustööde kohta esitama oma metsa asukohajärgsele keskkonnateenistusele metsateatise metsaseadusega ettenähtud korras. Keskkonnateenistus peab teatises kavandatud tegevusega nõus olema. Kui keskkonnateenistus on uuendustööde vastu, ei ole metsa omanikul õigust nendega seotud kulusid tulust müügitulust maha arvata.

Uuendamise kulusid võib (saab) tulust maha arvata sellel aastal, kui raieõigust müüdi. Seepärast ei tohi ära unustada, et mahaarvatavad kulud peavad olema dokumentaalselt tõendatud, s.t. kulude tegemist tõendavaid dokumente peab alles hoidma.

Lisa kommentaar
Nimi:Külaline
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Kommentaar:Powered by AkoComment 2.0!

< Eelmine   Järgmine >
Koolituste kalender
Detsember 2019
E T K N R L P
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Kuu koolitused
Koolituskalender