HV
Finance.ee
Avaleht | Kontakt | KĂŒsitlus | Foorum
MenĂŒĂŒ
Avaleht
Foorum (48656)
Koolituskalender (0)
Uudised
Viited seadustele
Otsi
Registreeru
Kasutajad
7619 registreerunut
0 täna
0 see nädal
0 see kuu
Viimane: A_Ani
Augusti MaksuMaksjas tervislik sport ja ebatervislikud maksud PDF Prindi E-maili
kolmapäev, 27 august 2008
Viimati uuendatud ( kolmapäev, 27 august 2008 )
Innustatuna olĂŒmpiamĂ€ngudest, peatub MaksuMaksja seekord pikemalt spordil ja maksudel. Stardipaugu annab Lasse Lehis, kes selgitab olulisemaid maksuseaduste sĂ€tteid, millega vĂ”ib tekkida kokkupuude nii harrastus- kui professionaalse spordiga tegelemisel. Autor annab ka vĂ€ikese ĂŒlevaate vĂ€lismaa kuulsate spordistaaride maksupettustest.
EML vanemjurist Martin Huberg tutvustab ĂŒhte juhtumit, kus tervisest lugu pidav tööandja soovis spordiklubi abistamisega toetada nii oma töötajaid kui ĂŒhiskonda laiemalt, kuid maksuameti silmis oli see kĂ”ik vaid tĂŒhipaljas erisoodustus.

IMG AdvokaadibĂŒroo ning EML jurist Madis Uusorg tutvustab sportlaste lepinguliste suhete alast kohtupraktikat. Kui sportlane allub oma treeningutes ja vĂ”istlustel spordiklubi korraldustele, vĂ”ib sportlasele makstav stipendium osutuda hoopis töö- vĂ”i teenustasuks.

AS PricewaterhouseCoopers juhtiv maksukonsultant Peep KalamĂ€e annab ĂŒlevaate sellest, kuidas maksustatakse rahvusvahelise maksuĂ”iguse kohaselt artistide ja sportlaste tulu teises riigis toimunud esinemisest. AS PricewaterhouseCoopers juhtiv maksukonsultant ja EML juhatuse liige Erki Uustalu tutvustab sellealast Euroopa Kohtu praktikat.

Majanduslangus ja eelarvepuudujÀÀk on innustanud poliitikuid uusi makse vĂ€lja mĂ”tlema. MaksuMaksja esitab maksumaksjate liidu seisukohad automaksu kĂŒsimuses. SĂ”iduautode arvu vĂ€hendamiseks tuleks anda tööandjale vĂ”imalus hĂŒvitada töötajatele maksuvabalt tööle- ja kojusĂ”iduks ĂŒhistranspordi kasutamise kulusid. Üheaegselt erisoodustuse maksubaasi tĂ”stmisega tuleb kindlasti tĂ”sta ka isikliku sĂ”iduauto kasutamise hĂŒvitise maksuvaba piirmÀÀra. Praeguse jĂ€iga maksusĂŒsteemi juures on tööandjal tihti soodsam soetada töötajale tööasjade ajamiseks ametiauto. Samuti tuleb meeles pidada, et kĂ”ikide tööandjate ametiautode kontrollimine oleks ĂŒlemÀÀra keerukas ja kulukas.

Erki Uustalu kirjutab pikemalt ka Euroopa Kohus lahendist Burda GmbH vs Saksamaa, millega kinnitati kaudselt, et Eesti kehtiv tulumaksuseadus ei pruugi Euroopa Liidu ema- ja tĂŒtarĂŒhingute maksustamise direktiiviga vastuolus olla. Sellest lĂ€htuvalt ongi rahandusminister jĂ”udnud juba teha valitsusele ettepaneku lĂŒkata kevadel suure hurraaga vastu vĂ”etud tulumaksuseaduste muudatuste jĂ”ustumine ĂŒhe aasta vĂ”rra edasi, kuna sellest sammust loodetakse pÀÀsta jĂ€rgmise aasta riigieelarvele ĂŒle miljardi krooni.

EML on pidevalt juhtinud tĂ€helepanu sellele, et elukohana kasutatava kinnisvara mĂŒĂŒgitulu maksuvabastuse reeglid tulumaksuseaduses on ajast maha jÀÀnud ja vajavad ajakohastamist. MaksuMaksja avaldab seekord lisaks EML ja Rahandusministeeriumi kirjavahetusele ka Tartu Ülikooli Ă”igusteaduskonna magistrandi Leho Voolu artikli alalise elukoha mĂ”iste sisustamisega seotud probleemidest - kui kaua peab elukohta kasutama, mida tĂ€pselt "elamise" all silmas on peetud ja kas ĂŒhel isikul vĂ”ib olla ka mitu elukohta.

Lisa kommentaar
Nimi:Külaline
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Kommentaar:Powered by AkoComment 2.0!

< Eelmine   Järgmine >
Koolituste kalender
Detsember 2023
E T K N R L P
272829301 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kuu koolitused
Koolituskalender