HV
Finance.ee
Avaleht | Kontakt | KĂĽsitlus | Foorum
MenĂĽĂĽ
Avaleht
Foorum (48656)
Koolituskalender (0)
Uudised
Viited seadustele
Otsi
Registreeru
Kasutajad
7619 registreerunut
0 täna
0 see nädal
0 see kuu
Viimane: A_Ani
Aprilli MaksuMaksjas Riigikogu imagoloogiline analĂĽĂĽs ja tulumaksuseaduse muudatuse mĂĽsteerium PDF Prindi E-maili
reede, 25 aprill 2008
MaksuMaksja heidab kevadiselt värske pilgu Riigikogule ning püüab selgusele jõuda, miks on tema maine nii madal. Sel teemal on sõna võtnud paljud, kuid MaksuMaksja valis välja väljaöeldutest kõige mõtlemapanevamad. Avaldame ka maksumaksjate liidu ettepanekud, mida meie ise küll söandame konstruktiivseteks pidada. EML arvates ei ole ainult palga ja hüvitiste teemaga tegelemine praeguses olukorras maine parandamiseks piisav, Riigikogu peaks üle vaatama kogu süsteemi, kuidas parlament suhtleb avalikkusega ning teavitab üldsust oma tööst. Samuti on EML arvates veel palju kasutamata võimalusi muuta Riigikogu kohaks, kus arutatakse Eestile olulisi küsimusi, mitte ei korraldata ainult käsitöönäitusi ja rokk-kontserte.
Mäletatavasti kogus maksumaksjate liit möödunud kevadel 18827 protestiallkirja Riigikogu kavale loobuda kuluhüvitiste dokumenteerimise nõudest. Nüüd on nendest sündmustest valminud dokumentaalfilm, mille DVD jõuab kõigi lugejateni koos aprilli MaksuMaksjaga. Filmi saab vaadata ka EML kodulehel. Lugedes aprilli MaksuMaksjast riigikogulaste sõnavõtte ja vaadates nende etteasteid filmis, võib iga lugeja teha ise järeldused, milles on probleem ja kes peaks alustama probleemi lahendamist.

MaksuMaksja süüvib tulumaksuseaduse muudatuste müsteeriumisse. Lisaks seaduse tekstile ja Riigikogu stenogrammile oleme avaldanud EML juhatuse esimehe Lasse Lehise artikli, milles dešifreeritakse kahe näite varal avansilise makse arvutamise reegleid ning kapitalivähenduste ja likvideerimisjaotiste maksustamise muudatusi. Nende näidete põhjal saavad lugejad ise edasi arvutada ja otsustada, milliste tehingutega tasuks 2008. aastal kiirustada ja milliseid on kasulikum teha 2009. aastal. Kahjuks osutus teema autori jaoks liiga kaelamurdvaks ning avansilise makse arvutusnäidetesse sattusid 2010. ja 2011. aasta kohta valed maksumäärad. Toimetus palub lugejatelt vabandust ning avaldab artikli koos parandatud tabeliga EML kodulehel.

EML juhatuse liige Erki Uustalu teeb ettepaneku kehtestada vabastusmeetod kasule osaluste võõrandamisest ja suurendada nõnda Eesti maksusüsteemi rahvusvahelist konkurentsivõimet. Paljudes Euroopa riikides on osaluste võõrandamine topeltmaksustamisest vabastatud, kuid vastava sätte puudumine Eesti tulumaksuseaduses pärsib Eesti äriühingute laienemist ning soodustab valdusühingute ümberkolimist soodsama maksukeskkonnaga välisriikidesse.

Rahandusministeeriumis on ette valmistatud käibemaksuseaduse muutmise eelnõu. EML jurist Hiie Marrandi tutvustab lugejatele eelnõu mõisteid kui sisu. Muret tunneb autor sõiduauto omatarbe maksustamise pärast ning kahtleb, kas eelnõu seletuskirjas pakutud meetod omatarbe tegeliku maksustatava väärtuse arvestamiseks on keskmisele käibemaksukohustuslasele vastuvõetav, jõukohane ja mõistlik. Sõiduautode maksustamise pikem ja põhjalikum käsitlus koos teemakohase kirjavahetuse ja muu lisamaterjaliga tuleb MaksMaksja maikuu numbris.

Lisa kommentaar
Nimi:Külaline
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Kommentaar:Powered by AkoComment 2.0!

< Eelmine   Järgmine >
Koolituste kalender
Detsember 2023
E T K N R L P
272829301 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kuu koolitused
Koolituskalender