HV
Finance.ee
Avaleht | Kontakt | KĂŒsitlus | Foorum
MenĂŒĂŒ
Avaleht
Foorum (48656)
Koolituskalender (0)
Uudised
Viited seadustele
Otsi
Registreeru
Kasutajad
7619 registreerunut
0 täna
0 see nädal
0 see kuu
Viimane: A_Ani
MaksuMaksja veebruari tutvustus PDF Prindi E-maili
kolmapäev, 12 märts 2008 Allikas: Eesti Maksumaksjate Liit
Veebruari MaksuMaksjas suurimad rahva raha kulutajad, maksumaksja vaenlased ja sÔbrad ning pÔhjalikud nÀpunÀited tulude deklareerimisest
Maksumaksja sĂ”bra tiitli pĂ€lvisid sĂ”brapĂ€eval need 18 827 inimest, kes andsid möödunud kevadel oma toetusallkirja maksumaksjate liidu pöördumisele Riigikogu kuluhĂŒvitiste kava vastu, nĂ”udes kĂ”ikide maksumaksjate vĂ”rdset kohtlemist. SĂ”brapĂ€eval esilinastus ka EML tellimusel valminud dokumentaalfilm, milles meenutatakse kuluhĂŒvitiste eelnĂ”ud, riigikogulaste kĂ€itumist ja allkirjade kogumise kĂ€iku. PaarikĂŒmne minuti pikkune film ei too vaataja ette ĂŒksnes ĂŒhe 2007. aasta kevadsuvise nĂ€dala sĂŒndmustiku, vaid heidab valusa pilgu ka Eesti demokraatia vastuolulisse sisemusse. Õige pea tehakse film ka laiemale avalikkusele kĂ€ttesaadavaks.

Üksikasjaliku ĂŒlevaate tulude deklareerimisest annab MaksuMaksja veergudel MTA teenindusosakonna juhataja asetĂ€itja Hannes Udde. FIE-de ettevĂ”tlustulu deklareerimise ja maksustamise osas toimunud muudatustest kirjutab lĂ€hemalt Rimess MRI OÜ maksukonsultant Gaily Kuusik ning omapoolseid soovitusi jagab EML juhatuse esimees Lasse Lehis.

Kus on kĂ”ige parem töötada ehk kuidas pidutsevad riigiasutused? Enne jĂ”ule saatis EML kĂ”igile riigiasutustele teabenĂ”ude, milles kĂŒsis jĂ”ulupidudele ja muude ĂŒritustele tehtud kulutuste suurust. Saadud tulemusi kommenteerides lausus Riigikontroll, et neis asjus tuleb lĂ€htuda mĂ”istlikkuse pĂ”himĂ”ttest ja selle mĂ”istlikkuse tunnetamine on iga asutuse enda asi. Kulutuste mĂ”istlikkuse ĂŒle on nĂŒĂŒd vĂ”imalik otsustada kĂ”igil MaksuMaksja lugejatel.

Kauaks veel tööraamatuid? Samal ajal kui ametiĂŒhingud ja tööandjad koondamishĂŒvitiste ja muude teemade ĂŒmber piike murravad, kordab EML oma ammust ettepanekut - töölepingu seadust tuleb muuta ning kaotada Ă€ra tööraamatute pidamise ja tĂ€itmise kohustus. Kuigi Sotsiaalministeerium on EML-iga ĂŒhel nĂ”ul tööraamatu vajalikkuse osas, ei soovi ministeerium eraldi seaduse muudatust ette valmistada. Kuna tööÔiguse reform on kÀÀrinud juba 12 aastat, siis niipea ilmselt muudatusi oodata ei tasu. Samas kinnitas ministeerium, et tööraamatuid ei pea enam tembeldama, kuigi kehtiv Ă”igus seda nĂ”uab. MaksuMaksja toimetus pidas vajalikuks lugejaid aidata ja esitleb siiski vĂ”imalikke pitsereid, mida saaks edukalt töös rakendada.

Riigikogu Ă”iguskomisjoni liige Hanno Pevkur tutvustab uut 2009. a alguses jĂ”ustuvat pĂ€rimisseadust, mille peamiseks erinevuseks on seniselt vastuvĂ”tusĂŒsteemilt ĂŒleminek loobumissĂŒsteemile. Sellega on tekkinud sĂŒsteem pĂ€randi automaatseks ĂŒleminekuks ja pĂ€randist loobumiseks. Uus sĂŒsteem kaotab vĂ”imaluse, et kedagi, kellel on Ă”igus pĂ€rida, vĂ”ib tĂ€na kuritahtliku soovi korral pĂ€randist ilma jĂ€tta, ei saa ĂŒks endast lugu pidav riik lubada. Samuti kĂ€sitleb autor lĂ€hemalt testamendi ja pĂ€rimislepinguga seotud muudatusi ning soovitab kĂ”igile pĂ€rijatele teha pĂ€randi inventuur, et otsustada, kas vĂ”tta pĂ€rand vastu vĂ”i mitte.

EML jurist Hiie Marrandi tutvustab lugejatele lÀhetusi ja pÀevaraha puudutavat uuemat kohtupraktikat ning uurib, kas MTA on oma kodulehel avaldatud juhendites teinud vastavast kohtuotsusest ikka Ôiged jÀreldused. Selgub, et tööjÔurenti puudutavas juhendis kasutatakse palju ebamÀÀrast mÔistekasutust, autojuhtidele makstavat pÀevaraha puudutav juhend on aga kohtulahendiga selges vastuolus.

Tallinna börsi juhatuse esimees Andrus Alber kirjutab oma arvamusloos, kuidas töötuskindlustusest vÔiks saada neljas pensionisammas. Inimesed, kes pole töötud olnud, saaksid tööea jooksul kogutud töötuskindlustuse summad osaliselt pensionilisana hiljem tagasi. Samuti oleksid inimesed valmis maksma suuremat protsenti oma tulust, kui teaksid, et saavad selle tulevikus ise kÀtte. Ka vÔib see soodustada pikemat töötamist, kuna inimestel koguneb iga aastaga lisaraha.

Kommentaarid
Kirjutaja: KĂŒlaline :: 2008-07-10 15:48:06
dors.txt;10;12
Kirjutaja: KĂŒlaline :: 2008-07-04 17:55:54
o4jX0l wmhozdcllkea, cespirdxinui, [link=http://tjhhxelaazya.com/]tjhhxelaazya[/link], http://lkehyjdxtjao.com/
Kirjutaja: KĂŒlaline :: 2008-07-04 17:06:15
JH4Hdf tvfxqfrigltc, rrvkzdunfrfa, [link=http://qikezjclstgz.com/]qikezjclstgz[/link], http://nxrgcwajnuxa.com/
Kirjutaja: KĂŒlaline :: 2008-05-07 22:17:49
MJoMyk mucexsyjymcw, bfahbcugxqsa, [link=http://qnahdqekqogh.com/]qnahdqekqogh[/link], http://dgtypraywylz.com/

Lisa kommentaar
Nimi:Külaline
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Kommentaar:Powered by AkoComment 2.0!

< Eelmine   Järgmine >
Koolituste kalender
Detsember 2023
E T K N R L P
272829301 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kuu koolitused
Koolituskalender